خانه / شعر

شعر

حالا کبوتران…شعر شهادت امام جواد علیه السلام

این ها به جای این که برایت دعا کنند کف می زنند تا نفست را فدا کنند هر چند تشنه ای ولی آبت نمی دهند تا زودتر تو را ز سر خویش وا کنند با دست و پا زدن به نوایی نمی رسی این ها قرار نیست به تو اعتنا کنند بال فرشته های خدا هست پس چرا؟ این چند ... ادامه مطلب »

متن ادبی در وصف امام رضا(ع)

متن ادبی قطعه ای از بهشت محمدعلی کعبی قطعه ای از بهشت، باید هم این گونه باشد. و مگر می شود قطعه ای از بهشت روی زمین باشد و شلوغ نباشد؟! آنجا همیشه شلوغ است و چه زیباست که این حالت توفانی همیشه در سیطره ای عرفانی است. وقتی که می رسی و روبه روی ضریح می ایستی؛ وقتی که ... ادامه مطلب »

مجموعه اشعار | میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)

شعر اگر از تو نگوید همه عصیان باشد زنده در گور غزلهای فراوان باشد نظم افلاک سراسیمه به هم خواهد ریخت نکند زلف تو یک وقت پریشان باشد سایه ی ابر پی توست دلش را مشکن مگذار این همه خورشید هراسان باشد مگر اعجاز جز این است که باران بهشت زادگاهش برهوت عربستان باشد چه نیازی ست به اعجاز، نگاهت ... ادامه مطلب »

شعری زیبا در وصف امام حسین (ع)

خواب دیدم خواب اینکه مرده ام/ خواب دیدم خسته و افسرده ام/ روی من خروارها از خاک بود/ وای قبر من چه وحشتناک بود/ تا میان گور رفتم دل گرفت/ قبر کن سنگ لحد را گل گرفت/ ناله می کردم ولیکن بی جواب/ تشنه بودم تشنه یک جرعه آب/ بالش زیر سرم از سنگ بود /غرق وحشت سوت و کور ... ادامه مطلب »

غروب کربلا …

غروب کربلا ، دون آتش افروخت   /   وجودم پا به سر یکجا همه سوخت خودم دیدم که حرمل تیر خود را   /   به حنجرگاه اصغر یکسره سوخت شاعر : مسعود نصرتی ادامه مطلب »