خانه / قالیـشـویـان

قالیـشـویـان

تشریح برنامه های آیین سنتی مذهبی قالیشویان مشهداردهال کاشان-۹۴

به گزارش ایرنا، محمد احترامی عصر روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سخنران این مراسم سنتی مذهبی، آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری می باشد. وی با بیان اینکه سال های گذشته تمامی پرچم ها در این آیین قرمز و سیاه بود، گفت: امسال بدلیل همزمانی این آیین با عید سعیدغدیر، بیش ... ادامه مطلب »

کتاب مقتدای فین در کربلای خاوه اردهال (۳)

طلوع خورشید: پس هنگامی که خبر طلوع خورشید عشق و مراد خود را شنیدند خانه و زندگی را رها کرده به استقبال معشوق خود شتافتند و همان حرکت تاریخی و استقبال از پیامبر را به تصویر کشیدند . هنگامی که عامر بی ناصر فینی با کعبه آمال عاشقان منطقه فین به فاصله سه منزل از کاشان رسید ، عامر نامه ... ادامه مطلب »

شرح مراسم قالی شویان در مشهد اردهال

مراسم قالی شویان در دومین جمعه مهرماه هر سال(۱) ، به یاد شهادت حضرت سلطانعلی بن محمد باقر(ع) با شور و غوغای غیر قابل توصیفی همراه با عزاداری و نوحه خوانی در مشهد اردهال برگزار می شود. این روز یاد بود شهادت مظلومانه ی فرزند امام محمدباقر(ع) است که دراین مکان شهید شد و به پاس فداکاری و رشادتش همه ... ادامه مطلب »

کتاب مقتدای فین در کربلای خاوه اردهال(۲)

نحوه دعوت از علی بی باقر (ع) شاید در طول تاریخ  اهل بیت (ع) بسیار عجییب و بی نظیر باشد . چه از نظر نوع بینش و تفکر دعوت کنندگان و چه از نظر اجابت دعوت و مقبولیت آن نزد اهل بیت (ع) عامر بی ناصر شخصیتی که تقوی و اخلاق را از مکتب اهل بیت (ع) آموخته با ادب ... ادامه مطلب »