خانه / شهدا شرمنده ایم

شهدا شرمنده ایم

شهید احمد کشوری

‌اح‍م‍د ک‍ش‍ور‌ی‌ در ت‍ی‍ر م‍‍اه‌ ۱۳۳۲، در خ‍‍ان‍و‌اده‌‌‌ا‌ی‌ م‍ت‍وس‍ط در ف‍ی‍روزک‍وه‌ چ‍ش‍م‌ ب‍ه‌ ج‍‍ه‍‍ان گ‍ش‍ود. وی دور‌ان‌ دب‍س‍ت‍‍ان‌ و سه س‍‍ال‌ ‌اول‌ دب‍ی‍رس‍ت‍‍ان‌ ر‌ا ب‍ه‌ ت‍رت‍ی‍ب‌ در ک‍ی‍‍اک‍لا و س‍رپ‍ل‌ ت‍‍الار و س‍ه‌ س‍‍ال‌ ‌آخ‍ر ر‌ا در دب‍ی‍رس‍ت‍‍ان‌ ق‍ن‍‍اد ب‍‍اب‍ل‌ گ‍ذر‌ان‍د. پ‍درش‌ ف‍رد‌ی‌ ش‍ج‍‍ا‌ع‌ و ظل‍م‌ س‍ت‍ی‍ز ب‍ود به طوری‍ک‍ه‌ به‌ ر‌غ‍م‌ ت‍ص‍د‌ی‌ پ‍س‍ت‌ ف‍رم‍‍ان‍د‌ه‍‍ی‌ ژ‌ان‍د‌ارم‍ر‌ی‌ در ی‍ک‍‍ی‌ ‌از ش‍‍ه‍ر‌ه‍‍ا‌ی‌ ... ادامه مطلب »

چگونه راه شهدا را ادامه دهیم؟

برادران شهید! به یاد خدا باشید. و در راه او قدم بردارید.شهید اسماعیل کاظمى ******************** …و تقوا راپیشه کنید که خدا را خشنود سازید. شهید محمود قاینى ******************** اگر اعمالتان خوب باشد، عاقبت شما هم خوب خواهد شد. پس به یاد خدا باشید.  شهید عباسعلى آورجه ********************  بیشتر به فکر خدا باشید که یاد خدا، تسکین دهنده ى دردهاست. شهید ... ادامه مطلب »

دیگر شرمنده‌ی اهالی روستایشان نمی‌شدند..

سنم کم بود، گذاشتندم بی‌سیم‌چی؛ بی‌سیم‌‌چی ناصر کاظمی که فرمانده‌ی تیپ بود. چند روزی از عملیات گذشته بود و من درست و حسابی نخوابیده بودم. رسیدیم به تپه‌ای که بچه‌های خودمان آنجا بودند. کاظمی داشت با آنها احوال‌پرسی می‌کرد که من همان‌جا ایستاده تکیه دادم به دیوار و خوابم برد. وقتی بیدار شدم، دیدم پنج دقیقه بیشتر نخوابیده‌ام، ولی آنجا ... ادامه مطلب »

شهید غریب قریب

شهید مهندس محمدجواد تندگویان، بالاترین مقام کشوری جمهوری اسلامی ایران بود در دوران هشت ساله دفاع مقدس توسط عمّال بعثی صهیونیستی رژیم صدام به اسارت گرفته شد. مرور زندگی و فعالیت های این وزیر نفت کابینه شهید محمدعلی رجایی که درست چهل‌روز پس از آغاز جنگ تحمیلی اسیر شد، به خوبی حکایت مجاهدت ها و مظلومیت های یاران خمینی کبیر(ره) ... ادامه مطلب »

شهید گمنام

داشتیم آماده می‌شدیم برای عملیات بیت المقدس (۴) که قرار بود در شاخ شمیران انجام بشود. قرار بود برویم شناسایی. اذان صبح که گفت شد، سریع آمدیم توی چادر، تا نماز بخوانیم و حرکت کنیم. هفت، هشت نفری توی چادر بودند. بعضی مشغول نماز بودند، بعضی هم تازه می‌خواستند نمازشان را شروع کنند که صدای غرش هواپیما پیچید توی گوشم. ... ادامه مطلب »

ماجرای شهیدی که حضرت زهرا(س) اجازه جبهه رفتنش را گرفت

ای پدران و مادران مبادا از رفتن فرزندان‌تان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی‌توانید جواب حضرت زینب(س) را بدهید. مانند مادر وهب جوانان‌تان را به جبهه بفرستید و حتی جسد او را تحویل نگیرید ۹۳/۰۸/۲۹ زمستان سرد و برفی ۱۳۲۶ بود که روستای ولی عصر کوار از استان فارس خورشید تابانی را در آغوش گرفت که ... ادامه مطلب »

سرداری با پنج نشان جانبازی

این شهید بزرگوار در طول دوران دفاع مقدس چندین بار مجروح گردید، اما هر بار دلبستگی‌اش به جبهه و بچه‌های خط مقدم او را از بیمارستان به مناطق جنگی کشاند تا اینکه سرانجام در عملیات تکمیلی کربلای ۵ به دریافت نشان شهادت نائل آمد. ۹۳/۱۲/۰۳ در هشتم بهمن ۱۳۴۰ در روستای حصار بالای شهرستان ورامین در خانواده‌ای با صفا و ... ادامه مطلب »

شهید شاهرخ ضرغام ملقب به حر انقلاب اسلامی

معجزه حضور در مجلس عزای حسین(ع) صبح عاشورای ۵۷ میاندار دسته بود، از همان‌روز با صحبت‌های حاج‌آقا تهرانی متحول شد، رفت مشهد و توبه کرد و روی سینه‌اش خالکوبی کرد: «خمینی فدایت شوم». شهید «شاهرخ ضرغام» در روزهای نخست جنگ لقب «حر انقلاب» را گرفته است، چرا که زندگی وی سرشار از داستان‌های آموزنده‌ است. او مدتی را در جهالت ... ادامه مطلب »

زینب وار

  یک نامه خیلی عاشقانه ، کوتاه نوشته بود : «بچه های عاشق امام حسین (ع) حسینی شهید میشوند.من ، شهید ولی الله استر آبادی ، از اصحاب کربلا ، چون ملایم سیدالشهدا سر از بدنم جدا میشود ؛ باید صبور باشید،چون زینب (س) خیلی صبور باش .دیدار در بهشت.تو صبور باش … .» همسرش آمد جلو گفت : باید ... ادامه مطلب »

هر شهید کربلایی دارد…

  هر شهید کربلایی دارد که خاک آن کربلا تشنه خون اوست ، و زمان انتظار می کشد تا پای آن شهید بدان کربلا رسد و آنگاه خون شهید جاذبه ی خاک را خواهد شکست و ظلمت را خواهد درید و معبری از نور خواهد گشود و روحش را از آن ، به سفری خواهد برد که برای پیمودن آن ... ادامه مطلب »